crm باشگاه مشتریان

crm باشگاه مشتریان

 

معرفی نرم افزار crm باشگاه مشتریان

crm باشگاه مشتریان چیست؟

 

crm باشگاه مشتریان یک نرم افزار بسیار پرکاربرد در زمینه کسب و کار بوده اما خصوصیات متفاوت از هم دارند. در حال حاضر به دلیل افزایش رقابت بین کسب‌ و کارها، به کارگیری نرم افزار های پرکاربرد اهمیت زیادی پیدا کرده است. استفاده از این نرم افزارها منجر به سودآوری خواهد شد. البته برای بالا بردن میزان سود از راه‌های گوناگونی استفاده می‌کنند.

 

برخی اوقات این نرم افزارها با کم کردن هزینه ها میزان سود را افزایش می‌دهند و بعضی مواقع از راه بالا بردن مقدار فروش، منجر به سود بیشتر می‌شوند

امکانات crm باشگاه مشتریان

 

برخی از امکانات crm باشگاه مشتریان سایت نرم افزاران
درج اطلاعات مشتریان
به صورت کاملا شخصی سازی شده امکان دریافت اطلاعات کاربران و مشتریان خود به تعداد فیلد دلخواه میباشید
گروه بندی مشتریان با نام و تعداد دلخواه
گروه بندی و دسته بندی مشتریان و وضع قوانین ارتقا کاربران
گروه بندی کالا ها و خدمات خود
کالاها و یا خدمات خود را تعریف نموده و برای هر یک درصد و یا مبلغ هدیه خاصی در نظر بگیرید تا در صورت خرید این مبلغ و در صد در حساب مشتری شما ذخیره شود
امتیاز گیری معرف ها (هر مشتری یک بازاریاب برای شما )
به وسیله این امکان نرم افزاری تمام مشتریان شما با معرفی شخص دیگر به مجموعه شما مطابق با درصد های از قبل مشخص شده در حساب خود اعتبار ذخیره میکنند.
تعریف شعبه
امکان تعریف شعب با مدیریت مختلف و درصد های متفاوت
پیامک های دوره ای یا اختصاصی
بعد از هر تراکنش و خرید امکان ارسال انواع پیامک برای پروه های مختلف کاربران فراهم شده است

امکانات پنل مشتریان شما در crm باشگاه مشتریان

علاوه بر کسب و کارها، تمامی مشتریان آنها نیز دارای پنل مجزا بوده که در هر ساعت از شبانه روز امکان مشاهده اعتبارات و خرید های خود را دارند
مشاهده خرید ها
مشاهده اعتبارات
کاربران زیر مجموعه

نرم افزار crm چیست؟

crm مخفف کلمه (Customer Relationship Management) بوده و جزو نرم افزارهای عملیاتی محسوب می‌شود. نرم افزار های crm باشگاه مشتریان، وظیفه مدیریت ارتباط با مشتری را بر عهده دارند. سیستم برنامه ‌ریزی crm این امکان را به شما می‌دهد تا کلیه کارهای مدیریتی خود را انجام دهید. زمانی‌ که امور مدیریت به راحتی صورت گیرند می‌توان وقت بیشتری جهت بهبود کسب و کار صرف کرد. همچنین انجام کلیه کارهای مرتبط با مشتریان نیز با به کارگیری crm امکان پذیر خواهد بود. این نرم افزار اطلاعات مشتریان را در خود ذخیره می‌کند. اطلاعات مربوط به تماس مشتریان در این نرم افزار همیشه قابل دسترس است.

نرم افزار باشگاه مشتریان

یکی از نرم افزارهای بی نظیر جذب مشتری، باشگاه مشتریان است. این نرم افزار که با نام باشگاه وفاداری نیز شناخته می‌شود، جهت افزایش میزان رضایت مشتری، یک سری خدمات ویژه به آن‌ها ارائه می‌دهد. در واقع هدف اصلی این نرم افزار فعال نگه داشتن مشتری است. نتیجه جلب توجه بیشتر مشتری، افزایش میزان فروش خواهد بود. با به کارگیری نرم افزار مشتریان به سود سرشاری دست پیدا خواهید کرد. بعلاوه این نرم افزار از امکانات وسیع و گوناگونی نیز برخوردار است.

تفاوت باشگاه مشتریان و crm

نرم افزار crm باشگاه مشتریان چه تفاوتی باهم دارند؟

در مطالب قبل به توضیح مختصری در رابطه با نرم افزارهای crm باشگاه مشتریان پرداخته شد. حال نوبت به بررسی تفاوت‌های بین این دو نرم افزار رسیده است. crm و باشگاه مشتریان با هم در موارد زیادی اختلاف دارند. در ادامه مطلب چند تفاوت اساسی بین این دو نرم‌ افزار را توضیح خواهیم داد.

تفاوت نحوه ارائه خدمات به مشتریان

یکی از تفاوت‌های نرم افزار crm باشگاه مشتریان در نوع خدمت رسانی است. نرم افزار crm قابلیت ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان را دارد. کلیه اطلاعات در زمینه سابقه خرید و همچنین مقدار اعتبار خدمات ارائه شده به مشتری، در crm ذخیره می‌شود. انجام امور خدمات پس از فروش با صرف وقت کمتر و دقت بالاتر در نرم افزار crm فراهم شده است. در مقابل باشگاه مشتریان خدمات متفاوتی به مشتری ارائه می‌دهد. این نرم‌ افزار خدماتی دارد که مشتری پیش از اقدام به خرید نیز می‌تواند دریافت کند. همچنین جهت جذب مشتری جایزه و کدهای تخفیف دار نیز در نظر گرفته است. در نتیجه crm باشگاه مشتریان در نوع ارائه خدمات به مشتری با هم فرق دارند.

تفاوت نوع مدیریت crm باشگاه مشتریان

تفاوت نوع مدیریت crm باشگاه مشتریان
از دیگر تفاوت‌های بین این دو نرم افزار می‌توان به تفاوت در نحوه مدیریت اشاره کرد. باشگاه مشتریان مقدار فروش محصول را مدیریت می‌کند. چون که در باشگاه مشتریان موقعی که مشتری محصولی را خریداری می‌کند، اطلاعات فروش محصول و مقدار امتیاز کسب شده ثبت می‌شود. از این رو اگر قصد انجام برنامه ریزی در ارتباط با فروش محصولات را داشته باشید، می‌توانید از اطلاعات ذخیره شده در باشگاه مشتریان استفاده کنید. اما نرم افزار crmبرای مدیریت، کلیه جوانب سازمان را در نظر می‌گیرد. کلیه اموری که در سازمان رخ می‌دهد اعم از صورتحساب مالی، مقدار فروش، امور کارمندان و… در crm مدیریت می‌شود. نکته جالب در رابطه با crm این است که همانند باشگاه مشتریان توانایی ثبت اطلاعات خرید مشتری را نیز دارد.
توانایی crm در تهیه گزارش وسیع تر است. از این رو موضوع گزارش گیری قابلیت crm باشگاه مشتریان را از هم متمایز می‌کند.

تفاوت راه جلب رضایت مشتری در crm و باشگاه مشتریان

تفاوت در روش خرید در crm باشگاه مشتریان
اگر جزو افرادی هستید که به خرید غیر حضوری علاقه دارید، نرم افزار باشگاه مشتریان گزینه مناسبی است. به دلیل اینکه این نرم افزار قابلیت خرید آنلاین دارد. ولی نرم افزار crm فاقد آیتم خرید آنلاین است.
تفاوت در نوع برقراری ارتباط با مشتری
در نرم افزار crm تنها کارکنان با مشتری ارتباط دارند. اما در باشگاه مشتریان، مشتری این توانایی را دارد که انتقادات و پیشنهادات خود را با مدیر کسب و کار در میان بگذارد.
نتیجه‌گیری crm باشگاه مشتریان
انتخاب نرم‌افزار به نوع کسب و کار بستگی زیادی دارد. نرم افزارهای مدیریت مشتری crm باشگاه مشتریان در زمینه‌های مختلفی با هم فرق دارند. چنانچه در کسب و کار شما میزان وفاداری مشتری مهم است، نرم افزار باشگاه مشتریان بهترین گزینه خواهد بود. اگر هم سازمانی برای مدیریت کارکنان و مشتریان خود به دنبال ابزار مناسب می‌گردد، نرم افزار crm را معرفی خواهیم کرد. برای برخی از سازمان‌ها که دستیابی به بالاترین سود اهمیت دارد، به کارگیری همزمان crm باشگاه مشتریان توصیه می‌شود. شما کدام نرم افزار را برای رونق کسب و کار خود انتخاب خواهید کرد؟

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *