راه اندازی باشگاه مشتریان

راهنمای جامع راه اندازی باشگاه مشتریان به زبان ساده ، موارد و نکاتی که باید در خرید و راه اندازی باشگاه مشتریان به آن توجه کنید. تا انتهای این مطلب کوتاه همراه ما باشید 

Image

ما در این مقاله نکات زیر و چگونگی راه اندازی باشگاه مشتریان را بررسی خواهیم کرد :

جدول محتوا

مراحل راه اندازی باشگاه مشتریان

مراحل راه اندازی باشگاه مشتریان در سایت نرم افزاران به شرح زیر است

  • ورود به صفحه اصلی سایت باشگاه مشتریان (ورود به باشگاه مشتریان)
  • مشاهده امکانات باشگاه مشتریان و بررسی
  • تماس با کارشناس باشگاه مشتریان و دریافت دمو
  • مشاهده فیلم ارسال شده از سمت کارشناس برای شما 
  • ورود به پنل با اطلاعات ارسال شده برای شما و تست رایگان
  • محاسبه هزینه باشگاه مشتریان با توجه به نیاز شماو پرداخت از پنل

مشاوره رایگاه و دریافت دمو

در این مرحله بعد از مشاوره رایگان دمو رایگان 7 روزه برای شما ارسال خواهد شد

برای تماس کلیک کنید

تماس

بررسی و مشاهده دمو

در این مرحله اطلاعات ارسالی باشگاه مشتریان و آموزش کار با پنل میبایست از سمت شما بررسی شده و به کارشناس برای صدور فاکتور اطلاع داده شود

برای تماس کلیک کنید

تماس

مرحله نهایی

بعد از پرداخت فاکتور صادر شده پنل شما با امکانات درخواست شده شارژ خواهد شد

برای تماس کلیک کنید

تماس

آموزش راه اندازی باشگاه مشتریان

بعد از مراحل گفته شده در بالا و دریافت یوزرنیم و پسورد مراحل زیر را برای راه اندازی دنبال کنید

راهنمای جامع راه اندازی و ساخت باشگاه مشتریان به زبان ساده

لطفا تا انتهای این مطلب کوتاه همراه ما باشید 

در این ساعت از سایت نرم افزاران برایتان مراحل راه اندازی باشگاه مشتریان و خرید باشگاه مشتریان را توضیح خواهم داد تا شما از نحوه راه اندازی و امکانات باشگاه مشتریان ، آگاهی لازم را کسب کنید و با خیال راحت نسبت به خرید اقدام کنید .
همچنین مجموعه ما آمادگی ارائه مشاوره راه اندازی باشگاه مشتریان به صورت رایگان را نیز دارد .

شماره تماس جهت مشاوره رایگان برای خرید و راه اندازی : 02632762439 ، 02191300613

اگر علاقه به دریافت هدیه دارید مقاله را تا انتها مطالعه کنید

اما باید به این نکته اشاره کنم که تمام تلاش ما ارائه اطلاعات درست و صحیح به شما بازدید کننده محترم است تا شما با خیال راحت بهترین باشگاه مشتریان و بهترین نرم افزار باشگاه مشتریان را برای خود انتخاب کنید.

شاید ساعت ها در بین سایت ها و منابع مختلف برای انتخاب سامانه باشگاه مشتریان چرخ زده باشید و هر بار که سایت جدیدی را باز میکنید سردرگم و سردرگم تر میشوید
سوال های زیادی مثل این که باشگاه مشتریان با کارت وفاداری یا سیستم های وفاداری مشتریان یکسان است آیا خیر؟

آیا حتما باید کارت فیزیکی به مشتری داده شود و یا اینکه نرم افزار باشگاه مشتریان باید تحت چه پلتفرمی باشد ؟اندروید ویندوز یا وب؟

هزینه راه اندازی باشگاه مشتریان

در اینجا من به تمامی سوالات شما پاسخ خواهم داد البته حتما این مقاله و گفت گو یک طرفه نیست و سوالات خودتون رو برایم کامنت کنید و بنویسید.

به طور کلی کلمه باشگاه مشتریان و سیستم باشگاه مشتریان مجموعه کارها و اقداماتی هست که باعث میشود شما اطلاعات جامعی از مشتریان خود داشته باشید قبل تر در رابطه با سود حاصل از این اقدام و تاریخچه و فلسفه ایجاد سیستم های وفادار سازی صحبت کردیم اگر مقالات این وبسایت را تا حالا مطالعه نداشته اید پیشنهاد میکنم حتما این دو مقاله را مطالعه کرده و فیلم ها و صوت های موجود را ببینید و گوش کنید.

دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان

در پاسخ به سوال مطرح شده در بالا که آیا حتما نیاز به کارت فیزیکی در باشگاه مشتریان است یا خیر؟
باید به این نکته اشاره کنم که در حال حاضر هدف از ایجاد باشگاه مشتریان نه تنها افزایش فروش است بلکه ما با راه اندازی این سیستم قصد داریم ارزش های دیگری هم برای کسب و کار خود ایجاد کنیم مثلا ایجاد حس اعتماد، پرستیژکاری ، معتبر بودن و…
در کل همه این موارد را قرار است با راه اندازی باشگاه مشتریان و ایجاد حس مهم و مفید بودن در مشتری ایجاد کنیم و همه و همه در نهایت منجر به کسب سود بیشتر خواهد شد .

با تمام این گفته ها به لحاظ روانی و روانشناسی صدور یک کارت فیزیکی شکیل و زیبا با جنس مرغوب به مراتب بیشتر از گرفتن شماره تلفن یا شماره ملی بازده خواهد داشت این مورد را ما به کرات در طی سالیان تجربه و درک کردیم که کارت فیزیکی بسیار مهم بوده و سعی کنید سمت نرم افزار ها یا سیستم های باشگاه مشتریانی بروید که به شما یک کارت خوان و امکان صدور کارت را میدهند.

 
اندروید ویندوز یا وب؟مسئله این است
 
 
باشگاه مشتریان رایگان
 
 

در راه اندازی باشگاه مشتریان 3 مورد بسیار دارای اهمیت بوده و حتما باید به این 3 نکته دقت کنید

  1. حفاظت و پایدار بودن اطلاعات
  2. پشتیبانی و ارائه آپدیت های رفع مشکل
  3. سرعت صدور کارت و سیستم یکپارچه

حفاظت و پایدار بودن اطلاعات :

فرض کنید یک نرم افزار باشگاه مشتریان را راه اندازی کردید و بعد از گذشت حدود 1 سال از راه اندازی و جمع آوری اطلاعات مشتریان ناگهان سیستم کامپیوتری یا تبلتی که شما از آن استفاده میکردید خراب یا دزدیده میشود حالا چاره چیست ؟

راه اندازی نرم افزار باشگاه مشتریان

شاید با خودتان بگویید پشتیبان گیری از اطلاعات راه حل این کار است اما این نکته را فراموش نکنید این گرفتن مکرر نسخه های پشتیبان علاوه بر ایجاد دغدغه فکری و کار اضافه چندان هم کاربردی نبوده مخصوصا برای زمانی که شما دارای شعبه باشید و یا نسخه پشتیبان تهیه شده برای 2 یا سه روز قبل باشد.
در آن زمان شما معنی واقعی دردسر و نارضایتی مشتری را خواهید فهمید ، مشتریانی که اطلاعات ثبتی و اطلاعاتشان گم شده و یا امروز به شما برای خرید از کارت مراجعه کرده اند .
وضع زمانی بدتر میشود که کارشناس فروش شرکتی که شما از آن نرم افزار را تهیه کردید پشتیبانی ضعیفی داشته باشد و دیر به محل شما برای رفع مشکل کسب و کار و شعبه هایتان مراجعه کنید .

پس تنها توصیه من این است که قید سیستم ها و نرم افزار های لوکال را بزنید و از سیستم های یکپارچه و تحت وب استفاده کنید که ثبت اطلاعات و همگام سازی در کسری از ثانیه اتفاق بیوفتد.

پشتیبانی و ارائه آپدیت های رفع مشکل :

اصول باشگاه مشتریان

در نگهداری سیستم باشگاه مشتریان امکان دارد شما سوالات و نیاز های جدید داشته باشید از این جهت پشتیبانی مناسب و ارائه آپدیت های نرم افزاری جدید و بروز میتواند مثل یک فرشته نجات برای کسب و کار شما باشد.
به این فکر کنید که مثلا برای اضافه کردن یک امکان نرم افزاری کوچک که میتواند فروش شما را برای مدتی 2 یا 3 برابر کند شما ماه ها منتظر کارشناس مربوطه باشید که در محل شما حاظر شود و این آپدیت جدید را به شما ارائه کند
در اینجاست که قضیه واقعا سخت و اعصاب خرد کن میشود یا زمانی که شما در استفاده از سیستم یک اشکال کوچک دارید و باید چند روز منتظر کارشناس باشید تا حضوری به محل کسب یا مجموعه شما مراجعه کند.

در این مورد نیز واقعا ضرورت استفاده از سیستم های تحت وب احساس میشود .

سرعت صدور کارت و سیستم یکپارچه :

این مورد را دوست دارم با یک مثال توضیح دهم . فرض میکنیم مشتری به محل کسب وکار شما مراجعه کرده و شما برایش کارتی صادر کرده اید این مسئله که مشتری کارت را در شعبه 1 شما دریافت کرده و حالا قصد دارد به شعبه 2 شما مراجعه دیگری داشته باشد و در مدت کوتاهی بعد از مراجعه اول خرید دیگری را انجام دهد و یا اصلا شاید دوست داشته باشد از اعتبار به دست آمده خرج کند وجود این امکان در باشگاه مشتریان بسیار دارای اهمیت بوده و این یعنی همگام سازی در لحظه که با توجه به تجربیات در ارائه باشگاه مشتریان تحت پلتفرم های ویندوز و وب ، سیستم تحت وب را به شما پیشنهاد میکنم.

ساختار باشگاه مشتریان

شفافیت با مشتری :

دانلود رایگان نرم افزار باشگاه مشتریان

سعی کنید نرم افزار باشگاه مشتریانی را انتخاب کنید که مشتریان شما در هر ساعت از شبانه روز امکان اطلاع از موجودی حساب خود زیر مجموعه های خود و یا ریز تراکنش ها و خرید ها را داشته باشند ما در زمان تولید نرم افزار باشگاه مشتریان کاملا به این موضوع توجه کردیم تا مشتریان با ورود به پنل تحت وب خود امکان مشاهده تراکنش هارا داشته باشند.

با توجه به این که گوشی های تلفن همراه در آینده خیلی بیشتر از حالا فراگیر میشوند و به قول معروف خدایی میکنند داشتن یک اپلیکیشن مجزا برای مشتریان یک مزیت محسوب میشود اما متاسفانه با توجه به شرایط کشور ما در حال حاضر گوشی هایی با سیستم عاملIOS (اپل) با محدودیت های جدی برای نصب اپلیکیشن دارند اما اگر طراحی پنل باشگاه مشتریانی که برای مشتریان در نظر گرفته شده با گوشی های همراه سازگار باشد و تمامی المان ها نمایش داده شود در حال حاضر کفایت میکند .

هزینه نگهداری و راه اندازی باشگاه مشتریان :

اهداف راه اندازی باشگاه مشتریان

این شاید مهم ترین نکته و یا یکی از مهم ترین نکات در تهیه و راه اندازی باشگاه مشتریان است . این که شما هزینه راه اندازی و اولیه را بپردازید یک بحث جدا و هزینه نگهداری سیستم هم یک بحث کاملا جدا و متفاوت است . به این نکته دقت کنید که باشگاه مشتریانی را انتخاب نکنید که در پلن های ابتدایی شمارا از امکانات محروم میکنند و یا باشگاه مشتریانی را انتخاب نکنید که هزینه سالیانه نامتعارفی دارند اما این نکته به این معنی نیست که شما هزینه پشتیبانی و نگهداری نپردازید در واقع خرید باشگاه مشتریانی که به شما نرم افزاری را ارائه میکنند برای همیشه و بدون هزینه پشتیبانی ممنوع  

شاید کمی تعجب کرده باشید اما این یک واقعیت تلخ است که یک شرکت نرم افزاری مخصوصا شرکت های نرم افزاری ایرانی بعد از این که یک بار هزینه از شما دریافت میکنند به مرور پشتیبانی محصول افت کرده و گاها بعد از مدتی کلا نادیده گرفته میشوید و این یک دلیل منطقی دارد . قرار نیست شما سودی به شرکت برسانید پس تصمیم میگیرند انرژی خود را برای جذب مشتری جدید بگذارند تا سود بیشتری کسب کنند . پس سعی کنید برای پشتیبانی محصول هزینه بپردازید تا به صورت آگاهانه یا ناخود آگاه از این شرایط جلوگیری کنید.

عضویت و امتیازگیری بسیار ساده / یا بسیار پیچیده :

حواستان به شیوه امتیاز گیری باشگاه مشتریانی که خریداری میکنید باشد . این را از این بابت باید در نظر بگیرید که سناریو چیده شده برای امتیاز گیری نباید زیاد ساده و یا زیاد پیچیده باشد . اگر این سناریو و نحوه امتیاز گیری خیلی ساده باشد شما به جای نگهداشتن پول در سیستم کسب و کار خود به سرعت پول از دست میدهید شاید برای اوایل کار این راهکار مناسبی برای جذب مشتری باشد اما اصلا نباید به صورت طولانی مدت از باشگاه مشتریانی استفاده کنید که شیوه ساده ای برای امتیاز به اعضا دارد .

راه اندازی باشگاه مشتریان در وردپرس

این نکته را هم در نظر بگیرید نرم افزاری که انتخاب میکنید نباید خیلی پیچیده و سخت به مشتریان امتیاز بدهد به چند دلیل دلیل اول این که شما باید خیلی سریع ساده و شفاف به صورت شفاهی به مشتری نحوه امتیاز گیری را توضیح دهید و ذهن مشتری را خسته از اعداد و در صد ها نکنید دلیل دوم این که بعد از این که مشتری وارد سیستم باشگاه شد اگر بعد از مدت زمانی با درصد کمی اعتبار و امتیاز مواجه شود دلسرد شده و از باشگاه خارج میشود به این معنی که برای مراجعه دوباره و معرفی دوستان هیچ انگیزه ای ندارد و از تمام زحماتی که شما کشیدید فقط یک اسم و شماره تلفن از مشتری برایتان باقی مانده. این یعنی در دام باشگاه مشتریانی که در نگاه اول پلن های مختلفی برای امتیاز دهی دارند نیوفتید برای مثال :

مثلاً یک شرکت خودروسازی فرمول بسیار پیچیده ای را برای محاسبه امتیازات قرار داده که ما (با داشتن تجربه طراحی چندین باشگاه مشتریان) از آن سر در نیاوردیم!!!

امکان تهیه خروجی قابل پرینت از گزارشات

باشگاه مشتریان چیست

دقت داشته باشید که در تهیه باشگاه مشتریان آن دسته از نرم افزار هایی را انتخاب کنید که امکان خروجی اکسل یا پی دی اف را برای شما فراهم میسازند این قابلیت شاید در ماه های اول زیاد کاربردی و پر استفاده نباشد اما قطعا در ماه های بعدی امکان پرینت گرفتن از گزارشات و مشتریان برای شما بسیار سودمند و مفید خواهد بود .

گول امکانات بی کاربرد را نخورید.

پول پرداخت کردن برای امکانی که استفاده نمیکنید ممنوع

امکانات باشگاه مشتریان

به نظر شخص بنده وجدان کاری در حوزه نرم افزار خیلی بیشتر از زمینه های دیگر دارای اهمیت است چون با توجه به جدید بودن تجربه کسب و کار های سنتی بسیار میتواند به پیشرفت نرم افزار های تجاری کمک کند و ایجاد یک حس بد و یک تبلیغات دهان به دهان منفی در بین هم صنفی ها بسیار میتواند به روند تولیدات نرم افزار ضربه وارد کند .

این مثال را هم به عنوان پایان این مقاله دوست دارم عنوان کنم برای نمونه برخی از شرکت ها فروش نرم افزار باشگاه مشتریان برای دسترسی دادن به صاحب کسب و کار(شما) و امکان صدور کارت المثنی برای مشتریان شما هزینه دریافت میکنند و شما را وادار میکنند پلن های سطح بالا را خریداری کنید و شما ناخود آگاه مجبور میشوید برای این که جلوی مشتریان خود شرمنده نشوید و برای مشتری که کارت قبلی خود را گم کرده کارت جدید صادر کنید پلن بالا تر را خریداری کنید که این از نظر شخص بنده پول گرفتن به هر قیمت از شما صاحب کسب کار محترم است و این امر به دور از وجدان کارییست.

برخی سوالات شما

 

نرم افزار باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان در عمل سیستمی برای دریافت اطلاعات مشتریان شما و پنلی برای اطلاع رسانی و ترغیب مشتریان به خرید بیشتر است .

این امر به وسیله امتیاز دهی و سناریو های بازاریابی محقق میشود

قیمت راه اندازی باشگاه مشتریان چقدر است؟

با توجه به پلنی که شما انتخاب میکنید هزینه نرم افزار باشگاه مشتریان میتواند متفاوت باشد که این فاکتور ها با توجه به محدودیت در زمان و امکانات در قیمت نرم افزار باشگاه مشتریان تاثیر گذار هستند

راه اندازی باشگاه مشتریان مناسب چه کارهایی است؟

باشگاه مشتریان تقریبا در تمامی کسب و کارهای سنتی و آنلاین قابل پیاده سازی است . اما استفاده از آن میتواند درشرایطی که بازگشت مشتری حاشیه سود بالایی را برای صاحب کسب و کار ایجاد میکند میتواند بسیار به صرفه تر باشد

 آیا میتواند با کارت و بدون کارت از نرم افزار باشگاه مشتریان استفاده کرد؟

 
 بله در پنل باشگاه مشتریان طراحی شده در سایت نرم افزاران امکان استفاده از کارت مجازی و فیزیکی برای شما فراهم شده است .

و اما هدیه این مقاله :

ما برای شما عزیزان که علاقه مند به خرید باشگاه مشتریان هستید و درباره خرید باشگاه مشتریان در حال تحقیق و بررسی هستید .هدیه ویژه ای را به عنوان ارائه دهنده سیستم باشگاه مشتریان در نظر گرفتیم با پر کردن فرم زیر هدیه سایت نرم افزاران همراه کد تخفیف خرید نرم افزار برای شما ارسال خواهد شد همچنین شما از طرح جشنواره خرید در مناسبت ها نیز بهره مند خواهید شد .
توجه فرمایید برای نمایش فرم تخفیف حتما از مرورگر کامپیوتر یا لپ تاپ استفاده کنید و یا حالت مرورگر موبایل خودرا به نسخه دسکتاپ تنظیم کنید در غیر این صورت امکان اینکه فرم تخفیف برای شما نمایش داده نشود وجود دارد

هدیه مقاله

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

با توجه به نکات گفته شده پیشنهاد میکنم به صفحه اصلی وبسایت سری بزنید و از امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان ما و سیستم یکپارچه ما دیدن کنید .

صفحه اصلی سایت نرم افزار باشگاه مشتریان 

امکانات باشگاه مشتریان نرم افزاران

2 دیدگاه
Saeid

کارامد بود

narmafzaran

سپاس

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *