تهران – خیابان انقلاب – جنب پارک دانشجو – خیابان رازی – کوچه شیرزاد – پلاک ۱۴ – واحد ۲

چاپ کارت مغناطیسی

چاپ کارت مغناطیسی

فهرست مطالب

چاپ کارت مغناطیسی

کارت مغناطیسی یکی از انواع کارت است که دارای یک نوار مغناطیسی بوده حاوی چند لایه اطلاعات می‌باشد. جنس این کارت‌ها اغلب از جنس PVC می‌باشد اما به تازگی کارت فلزی بانکی نیز در بازار ایران موجود شده است.

نوار مغناطیسی کارت از اکسید آهن و نوعی رزین تشکیل شده است. اطلاعات روی نوار مغناطیسی به صورت کدهای 0 و 1 ذخیره می‌شوند. این کدها توسط دستگاهی به نام خواننده کارت مغناطیسی خوانده می‌شوند.

کارت‌های مغناطیسی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. از جمله رایج‌ترین انواع کارت‌های مغناطیسی می‌توان به کارت‌های بانکی، کارت‌های اعتباری، کارت‌های شناسایی، کارت‌های کنترل دسترسی، کارت‌های حمل و نقل، کارت‌های تخفیف و کارت‌های بازی اشاره کرد.

کارت‌های مغناطیسی به دلیل هزینه تولید پایین، دوام نسبتاً خوب و قابلیت خواندن و نوشتن سریع، یکی از پرکاربردترین انواع کارت‌ها در جهان هستند.

در این مقاله درباره کارت مغناطیسی و کاربرد های استفاده از آن در نرم افزار باشگاه مشتریان با شما مطالبی را به اشتراک میگذاریم.

قیمت کارت مغناطیسی حضور و غیاب

کارت مغناطیسی چیست؟

کارت مغناطیسی یا مگنت، قابلیت نگهداری و ذخیره اطلاعات را در خود دارد. نوع ساختار این کارت ها به گونه ای است که میتوانند اطلاعات هویتی و امور مالی افراد را با توجه به ساختاری که در آنها تعبیه شده است حفظ و نگهداری کنند.
دیگران نمیتوانند به اطلاعات درون کارت های مغناطیسی افراد دیگر دسترسی داشته باشند مگر اینکه خود شخص اجازه این کار را به ایشان داده باشد. باید مراقب باشید افراد سودجو به اطلاعات شما دسترسی نداشته باشند.
اگر به ظاهر کارت های پی وی سی دقت کرده باشید یک نوار باریک سیاه رنگ پشت کارت مگنت در یک طرف تمام کارت ها وجود دارد، تمامی اطلاعات در این نوار حفظ و نگهداری می شود در این نوار میلیون ها ذره کوچک فلزی وجود دارد که با کمک دستگاه های خاصی کد گذاری می شوند و زمانی که در تماس و حرکت روی یک هد باشد اطلاعات خوانده می شود.
کارت مغناطیسی طبق استانداردها سه ترک برای ذخیره اطلاعات دارد ترک اول حروف بزرگ انگلیسی و اعداد را در خود ذخیره میکند ولی ترک دوم و سوم فقط قابلیت ذخیره اعداد را دارد.

قیمت چاپ کارت مغناطیسی

نوع کارت مغناطیسی قیمت کارت مغناطیسی
چاپ آفست 2طرفه همراه 2 رو لمنینت کد گذاری و چاپ اختصاصی سه هزار تومان برای هر کارت 3000
چاپ دیجیتالی 2طرفه همراه 2 رو لمنینت کد گذاری و چاپ اختصاصی 10 هزار تومان برای هر کارت

کارت مغناطیسی پرسنلی

انواع کارت مغناطیسی

کارت مغناطیسی و مگنت بر اساس اندازه قدرت مغناطیسی که درون آن وجود دارد به دو گروه تقسیم می شود

  • هایکو((hi-co
  • لوکو(lo-co)

میزان حافظه این دو کارت مگنتی با یکدیگر کاملا یکسان است تفاوت اصلی در پاک شدن اطلاعات در نوار مغناطیسی کارت هاست.
قدرت مغناطیسی نوار مشکی کارت هایکو از کارت لوکو بیشتر بوده و اطلاعات ذخیره شده در این نوار دیرتر از نمونه کارت لوکو پاک و یا خراب می شود همین مزیت سبب شده که از این مدل کارت در سیستم بانکی و امور مالی بیشتر استفاده شود، طول عمر، کیفیت و امنیت کارت هایکو بسیار بیشتر از نمونه کارت لوکو است.
دوام کارت های هایکو نسبت به کارت های لوکو بسیار بیشتر است و مدت زیادی مورد استفاده قرار میگیرد. کارت مغناطیسی لوکو با توجه به توصیفی که شد بیشتر در کارت های هدیه و یا کارت های یک بار مصرف کاربرد دارند که زمان زیادی مورد استفاده نیستند و طی زمان مشخصی منقضی می شوند.

موارد کاربرد کارت هایکو: کارت اعتباری، انواع کارت بانکی و عابر بانک، انواع کارت عضویت، کارت احراز هویت، کارت کنترل تردد و… بیشترین استفاده را از کارت هایکو دارند.
موارد کاربرد کارت لوکو: انواع کارت هدیه، کارت عضویت های معمولی و مدت دار،انواع بلیط های مسافرتی در سامانه حمل و نقل داخلی و… بیشترین استفاده را از این نوع کارت می برند.

قیمت کارت ویزیت مغناطیسی پرسنلی

مشخصات ظاهری و کاربردی کارت مغناطیسی Hico

⦁ اطلاعات ذخیره شده در این نوع کارت به آسانی پاک نخواهد شد.
⦁ برای دریافت اطلاعات ذخیره شده در کارت مغناطیسی مگنتی هایکو به میدان مغناطیسی قوی تری نیاز است.
⦁ طول عمر و دوام این نوع کارت بسیار بالاست، کارت های بانکی را از این نوع انتخاب می کنند.
⦁ برای خواندن اطلاعات درج شده روی کارت های هایکو نیاز به دستگاه خاصی نیست معمولا تمام کارت خوان ها اطلاعات این نوع کارت را به آسانی دریافت می کنند.
⦁ درج و ذخیره اطلاعات بر روی کارت مغناطیسی هایکو نسبت به کارت لوکو هزینه بیشتری می برد.
⦁ دستگاهی که اطلاعات را بر روی کارت هایکو وارد میکند قابلیت وارد کردن اطلاعات بر روی کارت لوکو را نیز دارد.
⦁ کارت بانکی،گواهینامه رانندگی،کارت عضویت، کارت های حضور و غیاب را معمولا از این نوع انتخاب می کنند.
مشخصات ظاهری و کاربردی کارت مغناطیسی Loco
⦁ دوام مغناطیسی کارت های لوکو نسبت به هایکو کمتر است.
⦁ برای ثبت اطلاعات و همچنین خواندن اطلاعات وارد شده در این نوع کارت میدان مغناطیسی کمتری نیاز است.
⦁ کارت هایی که نیاز است اطلاعات آنها بعد از مدتی تغییر کند را از این نوع انتخاب میکنند.
⦁ کارت های لوکو به راحتی با ضربه محکم و ناگهانی می شکنند، اگر در میدان مغناطیسی شدید قرار بگیرند دچار مشکل می شوند.
⦁ هر دستگاه کارت خوانی اطلاعات درج شده روی این نوع کارت را می خواند.
⦁ دستگاه هایی که اطلاعات را روی کارت لوکو درج میکنند بسیار ارزانتر از دستگاه های درج اطلاعات هایکو هستند.
⦁ دستگاهی که اطلاعات را بر روی کارت لوکو وارد میکند قادر نیست بر روی کارت هایکو اطلاعات وارد کند.
⦁ کارت های کلید هتل، کارت های هدیه، کارت تلفن ها و کارت های حمل و نقل شهری مثل مترو و اتوبوس را از این نوع کارت انتخاب میکنند.

قیمت کارت مغناطیسی pvc

بهترین شیوه برای نگهداری از کارت های مغناطیسی

استفاده از کارت های مغناطیسی هوشمند(Pvc) چه مزایایی دارد؟

بزرگترین مزیت استفاده از کارت های مغناطیسی امنیت بالای این نوع کارت هاست، اطلاعات و رمز های ذخیره شده در کارت های پی وی سی به آسانی قابل دسترسی نیستند و به سختی دچار آسیب می شوند و به راحتی نیز توسط کارت خوان ها قابل استفاده هستند در مقابل کارت های معمولی اطلاعات آنها به آسانی در دسترس بوده و خیلی زود دچار آسیب می شوند و کارایی خود را از دست می دهند.
مزیت دیگر استفاده از این نوع کارت ها صرفه جویی در وقت، هزینه کم و کاربری آسان این مدل کارت است تکنولوژی به کار رفته در کارتهای مغناطیسی هوشمند برای همه کاربران این محصول آسان و به راحتی در دسترس است.

کارت ویزیت مغناطیسی

کاربرد کارت مغناطیسی( پی وی سی) چیست؟

کارت های پی وی سی بسته به نوع ساده یا هوشمند آن کاربرد ها و اهداف گوناگونی برای چاپ دارند.
کاربرد کارت مغناطیسی میزان مقاومت و جنس کارت را مشخص میکند برخی از کاربرد های کارت مغناطیسی عبارتند از: چاپ کارت گارانتی انواع کالا ها، چاپ کارت شناسایی، چاپ کارت شهر بازی، کارت وفاداری، چاپ کارت هدیه، کارت دانش آموزی، کارت ویزیت، چاپ انواع کارت تردد، کارت حضور و غیاب کارمندان و کارگران شرکت ها و کارخانه جات، کارت خبرنگاری، کارت پارکینگ، چاپ کارت های قرعه کشی، چاپ کارت های تخفیف، کارت دانشجویی، چاپ کارت تردد خوابگاه های دانشجویی، کارت احراز هویت، کارت سلف سرویس، کارت ورود و خروج افراد خاص با تخصص های ویژه برای ورود به قسمتهای ممنوعه بیمارستان ها و دیگر مکان های ممنوعه در هر جایی با هر کاربردی، چاپ کارت پرسنلی و…
چاپ انواع کارت مغناطیسی و پی وی سی را به وسیله چاپگر های مخصوصی به نام پرینتر کارت pvc انجام می دهند. برندهای مختلفی از این نوع دستگاه پرینتر در دنیا تولید شده است که هر یک نوع متریال خاص خود را برای چاپ اطلاعات بر روی کارت مغناطیسی استفاده میکنند.

چاپ کارت مغناطیسی به دو روش انجام می شود:
⦁ چاپ افست
⦁ چاپ دیجیتال

انواع کارت مغناطیسی

چاپ افست:

این نوع چاپ از جدیدترین و رایج ترین روش های چاپ کارت پی وی سی است که در صنعت چاپ از آن استفاده می شود. اگر به دنبال چاپ تعداد زیادی کارت هستید این روش مناسب ترین و به صرفه ترین روش محسوب می شود و گذشته از آن کارت های تولید شده نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند. چاپ افست سرعت بالایی دارد و برای تعداد کم مقرون به صرفه نیست. این نوع چاپ به دو روش خشک و معمولی انجام می شود.در نوع افست معمولی برای گزینه جوهر از محلول آبی استفاده می شود در صورتی که در چاپ خشک از هیچ گونه محلول رطوبت دهی استفاده نمی شود.

چاپ کارت pvc

چاپ دیجیتال:

این نوع چاپ برای تعداد محدود و تیراژ کم مناسب است، کیفیت این نوع کارت بسیار خوب است، سرعت چاپ نیز در حد مطلوبی است. هزینه چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست بیشتر است.
اگر عجله دارید و زمان کافی برای چاپ کارت مغناطیسی در اختیارتان نیست و می خواهید فوری و در کوتاه ترین زمان کارت هایتان چاپ و آماده شود و اگر تعداد کارت ها محدود و در تیراژ کم باشد چاپ دیجیتالی مناسب ترین انتخاب برای شما خواهد بود.
امکان تغییر طرح و اطلاعات در این نوع چاپ امکان پذیر است. تکنیک چاپ دیجیتال از طریق یک دستگاه چاپگر دیجیتال و یک دستگاه کامپیوتر متصل به چاپگر انجام می شود کامپیوتر اطلاعات روی کارت را به دستگاه پرینتر انتقال میدهد و اطلاعات روی کارت پی وی سی چاپ می شود.

چگونه باید از کارت های مغناطیسی مراقبت کرد؟

در درجه اول باید بدانید چه عواملی می تواند به کارت مغناطیسی شما آسیب بزند. همه کارت های هوشمند و پی وی سی اگر در میدان مغناطیسی و تنش فیزیکی و یا شیمیایی قرار بگیرند آسیب می بینند و به احتمال بسیار زیاد اطلاعات آنها پاک و غیر فعال می شود.
بیشترین مشکلی که برای این مدل کارت ها به وجود می آید احتمال شکستگی یا پارگی است، اگر کارت بشکند تمام اطلاعات نوار مغناطیسی به شدت آسیب می بیند و اطلاعات ذخیره شده پاک و امکان استفاده مجدد و یا تخلیه اطلاعات دیگر وجود نخواهد داشت. خش برداشتن و کج شدن کارت آسیب جدی برای اطلاعات درون کارت محسوب نمی شود تا زمانی که نوار مغناطیسی مشکی سالم باشد میتوان از کارت به راحتی استفاده کرد.
اولین نسل از کارت های مغناطیسی که تولید شدند را نمی بایست در معرض آهنربا یا کنار موبایل قرار می دادیم اگر در چنین موقعیتی قرار می گرفتند اطلاعات کارت از بین می رفت و یا به عبارتی می سوخت.
ولی نسل جدید مقاومت خوبی دارد ولی با تمام این تفاسیر نیاز است از کارت ها به خوبی مراقبت کرد تا مدت زمان بیشتری بتوان از آنها استفاده کرد.
برای مراقبت از کارت مغناطیسی و جلوگیری از رسیدن آسیب به نوار مغناطیسی، بهتر است از کارت ها در مقابل وارد شدن تنش های فیزیکی و مغناطیسی شدید محافظت کنید.
بهتر است هر کارت درون کیف و یا جاکارتی های مناسب به صورت جداگانه قرار بگیرند و در تماس مستقیم با یکدیگر نباشند.
بهتر است از قرار دادن کارت ها در میدان مغناطیسی شدید خودداری کنید میدان مغناطیسی به احتمال زیاد سبب اختلال در عملکرد کارت ها خواهد شد.

رسیدگی به امور بانکی و مالی با کمک کارت های مغناطیسی
انواع کارت های پی وی سی و کاربرد های مختلف آنها
هوشمند سازی کارت ها ی پی وس سی، بزرگترین مزیت آنها محسوب می شود. در لایه های داخلی کارت های پی وی سی چیپ حافظه ایی تعبیه میکنند. انواع مختلفی از چیپ ها در این نوع کارت ها استفاده می شوند همه اطلاعات در این قسمت حفظ و نگهداری میشود و در آخر توسط دستگاه های مختلف کارت خوان و عابر بانک ها به آسانی در دسترس کاربران قرار میگیرد.

به طور کلی کارت های پی وی سی به سه دسته تقسیم می شوند
⦁ کارت پی وی سی ساده
⦁ کارت پی وی سی هوشمند
⦁ کارت پی وی سی مغناطیسی

کارت پی وی سی ساده: یا همان کارت خام در رنگ های مختلف در بازار وجود دارد و برای چاپ انواع کارت ویزیت و یا انواع کارت هدیه و شناسایی بسیار مناسب هستند. ضخامت این مدل کارت متغیر است و در بسته بندی های 200 تا 250 تایی به فروش می رسند. سایز کارت پی وی سی ساده به اندازه همه کارت های بانکی است با این تفاوت که بر روی این کارت ها از نوار مغناطیسی و میکروچیپ استفاده نشده است از این نوع کارت ها فقط برای شناسایی و ویزیت استفاده می شود که نیازی به ذخیره سازی اطلاعات درون آنها نیست. قیمت این نوع کارت از انواع هوشمند آن کمتر است لازم به ذکر است جنس کارت پی وی سی ساده از پلاستیک است و از دوام خوبی نیز برخوردار است.

چاپ کارت پی وی سی

کارت پی وی سی هوشمند:

کارت مگنت هوشمند دو نوع دارند تماسی و غیر تماسی، نوع هوشمند تماسی به شکل مستقیم با انواع کارت خوان ها قابل دسترسی و مصرف می باشد و نسبت به کارت های غیرتماسی از امنیت بیشتری برخوردار هستند.
کارت پی وی سی مغناطیسی: شناسه اصلی این نوع کارت وجود نوار مگنت در لایه بیرونی و یک تراشه مغناطیسی در داخل کارت است که برای ذخیره و حفظ اطلاعات درون کارت کاربرد دارد و این نوع کارت از انواع کارت های تماسی است که با تماس با انواع کارت خوان اطلاعات درون کارت قابل دسترسی است تمام کارت های بانکی از این نوع کارت است و بیشترین کاربرد را در بین عموم مردم دارد.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع کارت مغناطیسی که با خصوصیات امنیتی متفاوت برای رفاه و در دسترس بودن اطلاعات مهم مالی و شناسایی و… برای استفاده تمام افراد ساخته شده است هر کس بنا به کاربرد های مختلفی که هر نوع کارت دارد کارت مورد نیاز خود را انتخاب میکند و از مزایای استفاده این نوع کارت ها بهره می برد.
در این مقاله سعی شد شما را با انواع مختلف و نوع کاربرد کارت های مغناطیسی موجود در بازار آشنا کنیم تا بسته به نیاز و کاربردی که از کارت مغناطیسی دارید اقدام به خرید کارت مغناطیسی مناسب برای خود و یا افراد دیگر (خانواده ، پرسنل شرکت، بیمارستان، کارخانه و…) کنید و از این نوع خدمات بهره کافی را ببرید.

کارت مگنت چیست؟

کارت مگنت هم همان کارت مغناطیسی است که در بالا اشاره شد و قابلیت نگهداری و ذخیره اطلاعات را دارد. ساختار این کارت ها به گونه ای است که می توانند اطلاعات هویتی افراد و مسائل مالی را با توجه به ساختار یکپارچه در خود نگهداری کنند.
افراد دیگر نمی توانند به اطلاعات کارت های مگنت دیگران دسترسی داشته باشند. مگر اینکه شخص اجازه این کار را داده باشد. باید توجه داشته باشید که نهادهای انتفاعی به داده های شما دسترسی نخواهند داشت.
اگر به شکل ظاهری کارت های پی وی سی دقت کرده باشید، همه کارت ها یک نوار باریک مشکی در یک طرف دارند، در این نوار تمام اطلاعات ذخیره می شود، به شکلی خاص کدگذاری می شوند و اطلاعات زمانی که اتفاق افتاد را بخوانید. یکی را بکشید و رها کنید.

قیمت کارت مغناطیسی pvc
کارت مگنت

طبق تولید شرکت ها ، کارت های مگنت دارای سه اسلات برای ذخیره اطلاعات است: اسلات اول حروف بزرگ و اعداد انگلیسی را ذخیره می کند، اما اسلات دوم و سوم فقط می توانند اعداد را ذخیره کنند.

هزینه چاپ کارت مگنت

نوع کارت مگنت قیمت کارت مگنت
چاپ افست دو طرفه با انکد همراه با لمینت و کیفیت عالی

اندازه حافظه هر دو کارت کاملاً یکسان است، تفاوت اصلی در حذف اطلاعات روی نوار مگنت نهفته است.

قیمت چاپ کارت مغناطیسی

نوع کارت مگنت قیمت کارت مگنت
چاپ آفست دو طرفه همراه دو طرف لمنینت کد گذاری و چاپ اختصاصی پنج هزار تومان برای هر کارت 5000
چاپ دیجیتالی دو طرفه همراه دو طرف لمنینت کد گذاری و چاپ اختصاصی 12 هزار تومان برای هر کارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *