تهران – خیابان انقلاب – جنب پارک دانشجو – خیابان رازی – کوچه شیرزاد – پلاک ۱۴ – واحد ۲

crm سالن زیبایی

فهرست مطالب

crm سالن زیبایی

با توجه به وجود رقابت بسیار در بین اغلب کسب و کار ها، ارتباط با مشتری و حفظ مشتریان از اصول اولیه داشتن کسب و کاری موفق است. مدیریت ارتباط با مشتری یا اختصار crm از فناوری ‌های مدرنی است که شرکت‌ ها و سازمان‌ ها و همچنین بسیاری از کسب و کار های حرفه ای نظیر سالن های زیبایی و … از آن به منظور شناسایی، ترغیب و حفظ مشتریان، به علاوه ارائه خدمات بهتر بهره می گیرند.

نرم افزار crm برای آرایشگاه ها، سالن ها و کلینیک های زیبایی، این امکان را فراهم خواهد کرد که بسیاری از مشکلات و چالش های موجود را به روش مدرن و با صرف زمان بسیار کمتر برطرف کرده و با مدیریت اصولی، اطلاعات مشتریان را سازمان ‏دهی و به کسب و کار خود رونق دهند. 

crm سالن زیبایی

 

مدیریت و ارتباط با مشتریان مخصوص سالن های زیبایی

بسیاری از شرکت ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری کوچک و بزرگ با روش های مدیریتی مدرن و راه اندازی باشگاه مشتریان، سعی در مدیریت ارتباط با مشتریان خود و جلب رضایت هر چه بیشتر آن ها دارند. به همین منظور نرم افزار crm مخصوص آرایشگاه ها، سالن ها و کلینیک های زیبایی طراحی شده است. این نرم افزار هوشمند علاوه بر گزارش دقیق عملکرد روزانه آرایشگاه و گزارش روند کاری همه کارکنان، قابلیت اتصال به نرم افزار باشگاه مشتریان را نیز دارد.

در واقع نرم افزار crm به عنوان طرحی نوآورانه، با توجه به نیاز های اساسی سالن های زیبایی خصوصی شده و دارای بخش های متفاوتی از جمله بخش صندوق، مدیریت میز های سالن، مدیریت آرایشگر ها و دیگر کارکنان و … است. برخی از امکاناتی که crm سالن های زیبایی در اختیار صاحبان این کسب و کار قرار می دهد، شامل موارد زیر است.

 • ثبت و طبقه بندی تمامی خدمات سالن

 • ثبت اطلاعات تماس هر مشتری 

 • امکان ارسال پیامک های هدفمند به منظور جذب مشتری

 • ثبت سوابق و تاریخ مراجعه هر مشتری

 • پذیرش مشتریان به صورت آنلاین توسط اپراتور

 • صدور فاکتور و چاپ فیش جداگانه برای هر یک از خدمات سالن

 • ثبت اطلاعات آرایشگران

 • گزارش عملکرد روزانه آرایشگران

 • مدیریت عملکرد میز های آرایش و ارائه گزارش جداگانه از فعالیت روزانه هر یک از میز ها

 • امکان ارائه کارت وفاداری (Loyalty card) که در اولین مراجعه به هر مشتری تعلق می گیرد. (با داشتن کارت وفاداری، پس از هر بار مراجعه، درصدی از مبلغ پرداختی در کارت شارژ خواهد شد)

 • امکان ایجاد نظرسنجی از مشتریان

 • قابلیت اتصال به نرم افزار باشگاه مشتریان برای سالن

 • امکان اتصال به نرم افزار حسابداری برای سالن

نرم افزار سالن زیبایی

اهداف اصلی از راه اندازی crm برای سالن های زیبایی

در ایران طی چند سال اخیر، بسیاری از کسب و کار های مدرن به استفاده از crm روی آورده ‏اند. به علاوه اهمیت به کارگیری این نرم افزار در جهت مدیریت پشتیبانی و ارتباط با مشتری، به خوبی ثابت شده است. بنابراین لازم است با مهم ترین تاثیرات crm مخصوص آرایشگاه ها و سالن های زیبایی آشنا شویم. به طور کلی اصلی ترین اهداف این رویکرد مدیریتی شامل جذب، شناسایی و حفظ مشتری، به علاوه ارتقاء کیفیت خدمات و همچنین بهبود کارایی کارکنان می باشد.

 1. جلب رضایت مشتریان از اهداف مهم به کار گیری crm است. با استفاده مناسب از این استراتژی می توان از پتانسیل مشتریان در جهت کسب رضایت هرچه بیشتر آن ها استفاده کرد. به این شکل که با افزایش مشارکت مشتریان و نظرسنجی در زمینه های مختلف، نه تنها رضایت افراد بیشتر خواهد شد بلکه به مراجعه مجدد نیز ترغیب میشوند، که این موضوع نهایتا سبب حفظ و وفاداری مشتری می شود.

 2. اصولا حفظ مشتری بسیار آسان تر و کم هزینه تر از جذب مشتری جدید است؛ بنابراین تلاش برای کسب رضایت و وفاداری مشتریان از اهداف مهمی است که به کمک استفاده صحیح از crm برای سالن های زیبایی به دست می آید.

 3. درک درست از انتظارات مشتریان از عوامل مهمی است که به پیگیری‌، پاسخ گویی و برآورده کردن این انتظارات کمک خواهد کرد. در نتیجه ایجاد طرح های نظرسنجی از مشتریان در نرم افزار crm به شما کمک خواهد کرد که نیاز های اساسی افراد را مورد بررسی قرار داده و از انتقادات و پیشنهادات ثبت شده در جهت بهبود کیفیت خدمات بهره بگیرید.

 4. ارتقاء سطح کسب و کار از مزیت های مهم استفاده از نرم افزار crm به شمار می آید. زیرا که crm نه تنها در مدیریت به شما کمک خواهد کرد، بلکه با ایجاد مشتریان جدید منجر به افزایش درآمد و بهبود کسب و کار شما می شود. لازم به ذکر است ارتقاء سطح سالن در بهبود ارائه خدمات کمک کننده بوده و نهایتا سبب تبدیل مشتریان جدید به مشتریان دائمی برای سالن زیبایی شما می شود.

 5. ارائه خدمات بهتر و بهبود کارایی نیز از دیگر اهداف استفاده از crm و مدیریت ارتباط با مشتریان است. در واقع کارکنان سالن های زیبایی و آرایشگاه ها می توانند از طریق اطلاعات تماس ثبت شده مشتریان یا از شبکه های اجتماعی مختلف با مشتریان در ارتباط باشند و سوالات آنان را به راحتی پاسخ دهند.

نکات کلیدی در انتخاب نرم افزار CRM مناسب برای سالن های زیبایی

راه اندازی باشگاه مشتریان برای سالن های زیبایی در واقع یک نمای کلی و همچنین اطلاعاتی کامل از مشتریان در دسترس شما قرار می دهد. اما برای برگزیدن بهترین نرم افزار crm لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید. اولین نکته در انتخاب بهترین crm برای آرایشگاه ها و سالن های زیبایی توجه به میزان بودجه در دسترس است. بدیهی است که سی آر ام مناسب برای سالن های زیبایی کوچک با سیستم سی آر ام مراکز و شرکت های بزرگ از  نظر عملکرد و هزینه متفاوت خواهد بود.

بنابراین بهترین سیستم crm برای کسب و کار شما، باید با توجه به بودجه در دسترس انتخاب شده و مقرون به صرفه باشد. دومین نکته این است که مناسب ترین crm برای سالن های زیبایی باید دارای ویژگی هایی نظیر سادگی و انجام اغلب کار ها به صورت خودکار باشد تا جمع آوری اطلاعات مشتریان و مدیریت آن ها در کمترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت انجام شود.

سهولت انجام کار و قابلیت بروزرسانی با نرم افزار crm نیز از ویژگی های یک سی ار ام خوب است.  همچنین جمع آوری اطلاعات مفید مانند اطلاعات تماس، سوابق مراجعه مشتری، شناسایی سودآور ترین مشتریان و بسیاری از موارد دیگر که در مطالب فوق به آن ها اشاره شد نیز از نکات حائز اهمیت در انتخاب crm  مناسب برای سالن های زیبایی است.

سیستم مدیریت سالن زیبایی

مزایای به کار گیری یک سیستم سی ار ام برای سالن زیبایی

به منظور ایجاد یک تجربه فوق العاده برای مشتری ابتدا لازم است نیاز های مختلف افراد را شناخته و سپس راهکار هایی را در این جهت ارائه نمایید. برای دستیابی یه این هدف باید با مشتریان ارتباط برقرار کرده پیشنهادات، انتظارات و بازخورد های آنان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. به کار گیری سیستم مدیریتی crm علاوه بر امکان ارتباط آسان با مشتریان سالن زیبایی شما، منجر به ایجاد حس ارزشمندی برای مراجعین نیز خواهد شد. علاوه بر این موارد زیر از مزایای استفاده  از سیستم سی ار ام برای سالن زیبایی محسوب می شوند.

·        انجام بسیاری از امور به صورت اتوماتیک

·        جمع آوری اطلاعات مفید مشتریان

·        دسترسی به درخواست ها و بازخورد افراد

·        صرفه جویی در زمان و افزایش کارایی کارکنان

·        دسترسی به همه سوابق فروش و تاریخ مراجعات

·        گزارش میزان سود آوری و بایگانی همه تراکنش ها

·        و ده ها مزیت مفید دیگر…

بازاریابی هدفمند، مدیریت اصولی و ارتباط با مشتریان از مهم ترین عوامل در داشتن یک کسب و کار موفق است. از طرفی بازاریابی به روش های سنتی مانند استخدام افراد به منظور افزایش سوددهی، منجر به صرف هزینه های گزاف خواهد شد. به همین دلیل استفاده از سیستم مدیریتی مدرن crm که مخصوص سالن های زیبایی طراحی شده، دائما رو به افزایش است. در واقع مدیریت سالن های زیبایی و آرایشگاه های بزرگ و کوچک، با هر تعداد پرسنل به کمک استراتژی مدیریتی crm آسان تر خواهد شد.

همچنین پشتیبانی و ارتباط سریع و راحت با مشتری از دیگر مزایای به کار گیری crm است. در واقع طراحی هوشمندانه نرم افزار سی آر ام در حل بسیاری از مشکلات رایج سالن های زیبایی و آرایشگاه ها تاثیر گذار می باشد. از این رو امروزه بسیاری از سالن های زیبایی به استفاده از این رویکرد مدیریتی روی آورده و از تاثیر بی نظیر آن در سازماندهی روند کارشان آگاه هستند. علاوه بر تمام نکاتی به که بررسی آن ها پرداختیم، مقایسه نرم افزار های مختلف crm نیز به شما کمک خواهد کرد که بهترین مورد را با توجه به نیاز های اساسی انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *