تهران – خیابان انقلاب – جنب پارک دانشجو – خیابان رازی – کوچه شیرزاد – پلاک ۱۴ – واحد ۲

کارت مگنت

فهرست مطالب

کارت مگنت 

هزینه کارت حضور و غیاب مگنت

کارت مگنت چیست؟


کارت مگنت قابلیت نگهداری و ذخیره اطلاعات را دارد. ساختار این کارت ها به گونه ای است که می توانند اطلاعات هویتی افراد و مسائل مالی را با توجه به ساختار یکپارچه در خود نگهداری کنند.
افراد دیگر نمی توانند به اطلاعات کارت های مگنت دیگران دسترسی داشته باشند. مگر اینکه شخص اجازه این کار را داده باشد. باید توجه داشته باشید که نهادهای انتفاعی به داده های شما دسترسی نخواهند داشت.
اگر به شکل ظاهری کارت های پی وی سی دقت کرده باشید، همه کارت ها یک نوار باریک مشکی در یک طرف دارند، در این نوار تمام اطلاعات ذخیره می شود، به شکلی خاص کدگذاری می شوند و اطلاعات زمانی که اتفاق افتاد را بخوانید. یکی را بکشید و رها کنید.

قیمت کارت مغناطیسی pvc

طبق استانداردها، کارت مگنت دارای سه اسلات برای ذخیره اطلاعات است: اسلات اول حروف بزرگ و اعداد انگلیسی را ذخیره می کند، اما اسلات دوم و سوم فقط می توانند اعداد را ذخیره کنند.


هزینه چاپ کارت مگنت


نوع کارت مگنت قیمت کارت مگنت
چاپ افست دو رو با انکد دو رو و چاپ بی نظیر هر کارت 3500 تومان
چاپ دیجیتال دو طرفه کدگذاری دو طرفه لمینیت و چاپ سفارشی 10 هزار در هر کارت
کارت مگنت شخصی
انواع کارت مگنت
کارت های مگنت با توجه به اندازه نیروی مگنت که دارند به دو گروه تقسیم می شوند.
سلام شرکت
دیوانه (lo-ko)
اندازه حافظه هر دو کارت کاملاً یکسان است، تفاوت اصلی در حذف اطلاعات روی نوار مگنت نهفته است.

قدرت مگنت نوار سیاه کارت هایکو بیشتر از کارت لوکو است و پاک شدن یا آسیب دیدن اطلاعات ذخیره شده در این نوار کندتر از نمونه کارت لوکو است. گرانتر از Lococard است.
کارت های هایکو بسیار بادوام تر از کارت های لوکو هستند و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به توضیحات، کارت های مگنت لوکو عمدتا در کارت های هدیه یا کارت های یکبار مصرف که مدت زیادی از استفاده آنها نمی گذرد استفاده می شود و در مدت زمان مشخصی منقضی می شود.
کاربردهای کارت هایکو: کارت های اعتباری، انواع کارت های بانکی و نقدی، کارت های عضویت، کارت های احراز هویت، کارت های کنترل تردد و غیره. کاربردهای اصلی کارت هایکو هستند.

موارد استفاده لوکو کارت: نوع کارت هدیه، کارت عضویت معمولی و بلند مدت، نوع بلیط سفر در سیستم حمل و نقل داخلی و غیره بیشتر در این نوع کارت استفاده می شود.


قیمت کارت ویزیت مگنت شخصی


ویژگی ها و عملکرد کارت های مگنت Hico
⦁ اطلاعات ذخیره شده در این نوع کارت را نمی توان به راحتی حذف کرد.
⦁ کارت های مگنت هایکو برای به دست آوردن اطلاعات ایمن نیاز به میدان های مگنت قوی دارند.
⦁ ماندگاری و ماندگاری این نوع کارت ها بسیار بالاست، کارت های بانکی از این نوع را انتخاب می کنند.
⦁ برای خواندن اطلاعات روی کارت هایکو نیازی به دستگاه خاصی ندارید، معمولا همه کارت خوان ها به راحتی می توانند این نوع اطلاعات کارت را بپذیرند.
⦁ وارد کردن و ذخیره داده ها روی کارت هایکو مگنت بیش از کارت لوکو هزینه دارد.
⦁ دستگاهی که اطلاعات را به هایکو کارت وارد می کند، قابلیت ورود اطلاعات به Loco Card را نیز دارد.
⦁ کارت های بانکی، گواهینامه رانندگی، کارت عضویت و کارت حضور و غیاب معمولا از این دسته انتخاب می شوند.
ظاهر کارت مگنت لوکو و ویژگی های عملکردی
نقشه آهنربای دوام عدم وجود هایکو دیوانه کننده.
⦁ برای ثبت اطلاعات و همچنین خواندن اطلاعات درج شده روی این نوع کارت ها به میدان مگنت کمتری نیاز است.
⦁ کارت هایی که بعد از مدتی نیاز به تغییر دارند در این دسته انتخاب می شوند.
⦁ کارت های لوکو به راحتی با یک شوک ناگهانی شکسته می شوند، اگر در یک میدان مگنت قوی قرار گیرند، کار سختی خواهند داشت.
⦁ هر کارتخوانی اطلاعات درج شده روی این نوع کارت را می خواند.
⦁ دستگاه های ورود اطلاعات کارت لوکو بسیار ارزان تر از دستگاه های ورودی داده هایکو هستند.
⦁ دستگاهی که داده ها را به کارت Loco وارد می کند، نمی تواند داده ها را به کارت هایکو وارد کند.
⦁ کارت کلید هتل، کارت هدیه، کارت تلفن و کارت حمل و نقل شهری مانند مترو و اتوبوس از این نوع کارت ها انتخاب می شود.

قیمت کارت مگنت پی وی سی


بهترین راه برای نگهداری کارت های مگنت


مزایای استفاده از کارت مگنت هوشمند (PVC) چیست؟


بزرگترین مزیت استفاده از کارت های مگنت امنیت بالای این نوع کارت هاست، اطلاعات و رمزهای ذخیره شده روی کارت های پی وی سی به راحتی در دسترس نیست و به سختی آسیب می بیند و به راحتی توسط کارتخوان ها قابل دسترسی است. برخلاف کارت های معمولی، اطلاعات آنها در دسترس است و خیلی سریع آسیب می بینند و کارایی خود را از دست می دهند.
یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع کارت، صرفه جویی در زمان، هزینه کم و سهولت استفاده از این مدل کارت است.
کارت ویزیت مگنت
کاربرد کارت مگنت (PVC) چیست؟
کارت های پی وی سی بسته به طراحی ساده یا هوشمند خود کاربردها و اهداف متفاوتی برای چاپ دارند.
استفاده از کارت مگنت استحکام و جنس کارت را تعیین می کند. برخی از کاربردهای کارت مگنت عبارتند از: چاپ کارت گارانتی انواع کالا، چاپ کارت شناسایی، چاپ کارت شهر، کارت وفاداری، چاپ کارت هدیه، کارت دانشجویی، کارت ویزیت، چاپ انواع کارت تردد، کارمندان و کارگران شرکت ها. کارت حضور و غیاب و کارخانجات، کارت خبرنگار، کارت پارکینگ، چاپ کارت قرعه کشی، چاپ کارت تخفیف، کارت دانشجویی، چاپ کارت تردد خوابگاه دانشجویی، کارت احراز هویت، کارت سلف سرویس، تخصص ویژه افراد خاص در مناطق ممنوعه بیمارستان ها و سایر موارد مکان های محدود چاپ کارت های ورود و خروج، کارت های کارمند و غیره. برای دسترسی به هر جایی با برنامه
انواع کارت های مگنت و پی وی سی با استفاده از چاپگرهای مخصوص به نام چاپگر کارت پی وی سی چاپ می شوند. انواع مختلفی از این نوع چاپ در دنیا ساخته می شود که هر کدام از آن ها از مواد مخصوص به خود برای چاپ اطلاعات روی کارت مگنت استفاده می کنند.
چاپ کارت مگنت به دو صورت انجام می شود.
⦁ چاپ افست
⦁ چاپ دیجیتال
انواع کارت مگنت
انحراف:
این نوع چاپ یکی از جدیدترین و متداول ترین روش های چاپ کارت پی وی سی است که در صنعت چاپ استفاده می شود. در صورت تمایل به چاپ تعداد زیادی کارت، این روش مناسب ترین و کارآمدترین روش محسوب می شود و کارت های تولید شده نیز از کیفیت خوبی برخوردار هستند. چاپ افست سرعت بالایی دارد و برای تعداد کم مقرون به صرفه نیست. این نوع چاپ به دو صورت خشک و معمولی در نوع معمولی از محلول آبی به عنوان جوهر استفاده می شود و در چاپ خشک از محلول مرطوب استفاده نمی شود.
چاپ کارت پی وی سی
چاپ دیجیتال:
این نوع چاپ برای تعداد کم و تیراژ کم مناسب است، کیفیت این نوع کارت بسیار خوب است و سرعت چاپ نیز خوب است. چاپ دیجیتال گرانتر از چاپ افست است.
اگر عجله دارید و زمان کافی برای چاپ کارت های مگنت ندارید و می خواهید کارت های شما بلافاصله و در کمترین زمان ممکن چاپ و آماده شود و تعداد کارت ها محدود و در تیراژ پایین باشد، چاپ دیجیتال بهترین کار است. گزینه ای برای شما
با این نوع چاپ امکان تغییر طرح و اطلاعات وجود دارد. تکنیک چاپ دیجیتال توسط یک چاپگر دیجیتال و یک کامپیوتر متصل به چاپگر انجام می شود، کامپیوتر اطلاعات روی کاغذ را به چاپگر منتقل می کند و اطلاعات روی کاغذ PVC چاپ می شود.

چاپ کارت بانکی

چگونه از کارت مگنت مراقبت کنیم؟


ابتدا باید بدانید چه عواملی می تواند به کارت مگنت شما آسیب برساند. تمامی کارت‌های هوشمند و PVC در معرض میدان‌های مگنت و استرس فیزیکی یا شیمیایی آسیب می‌بینند و ممکن است داده‌های آن‌ها پاک و غیرفعال شوند.
مشکل اصلی این مدل کارتی احتمال شکستگی یا خط و خش است. اگر کارت خراب شود، تمام اطلاعات نوار مگنت به شدت آسیب می بیند و اطلاعات ذخیره شده پاک می شود و قابل استفاده مجدد یا استفاده مجدد نیست. اطلاعات پاک خراشیدن و خم شدن کارت آسیب جدی به اطلاعات کارت محسوب نمی شود، تا زمانی که نوار مگنت مشکی سالم باشد، کارت به راحتی قابل استفاده است.
نسل اول کارت های مگنت را نزدیک آهنربا یا تلفن همراه نگذارید.
اما نسل جدید مقاومت خوبی دارد اما در تمام این توصیفات باید از کارت ها به خوبی نگهداری شود تا بتوان برای مدت طولانی از آنها استفاده کرد.
برای مراقبت از کارت مگنت و جلوگیری از آسیب به نوار مگنت، بهتر است کارت ها را از تنش های فیزیکی و مگنت قوی محافظت کنید.
بهتر است هر کارت را جداگانه در یک کیف یا کارت مناسب قرار دهید تا در تماس مستقیم با یکدیگر نباشند.
بهتر است از قرار دادن کارت ها در میدان مگنت قوی خودداری کنید، میدان مگنت احتمالاً باعث خرابی کارت ها می شود.
امور بانکی و مالی را با کمک کارت های مگنت مدیریت کنید
انواع کارت پی وی سی و کاربردهای مختلف آنها
بزرگترین مزیت هوشمند بودن کارت های PSC است. تراشه حافظه در لایه داخلی کارت PVC تعبیه شده است. این نوع کارت از انواع تراشه ها استفاده می کند و تمامی اطلاعات در این قسمت ذخیره و ذخیره می شود و در نهایت از طریق دستگاه های کارتخوان و عابر بانک به راحتی برای کاربران قابل دسترسی است.
به طور کلی کارت های پی وی سی به سه دسته تقسیم می شوند
⦁ کارت پی وی سی ساده
کارتا پی وی سی اسمارت
کارت پی وی سی مگنت
کارت های پی وی سی ساده: یا کارت های خام در سایزهای مختلف در بازار موجود است و برای چاپ هر نوع کارت ویزیت یا هدیه و شناسنامه مناسب است. این کارت در سایزهای مختلف و در 200 تا 250 عدد به فروش می رسد.کارت های پی وی سی ساده مانند تمامی کارت های بانکی می باشد و از آهنربا و میکروچیپ استفاده نمی شود.این کارت ها برای شناسایی و دسترسی استفاده می شوند و نیازی به ذخیره اطلاعات ندارند. داخل. . خیر، قیمت این نوع کارت نسبت به نمونه های هوشمند خود کمتر است، فراموش نکنیم جنس کارت پی وی سی پلاستیکی ساده و بادوام است.
چاپ کارت پی وی سی
کارت پی وی سی هوشمند:
دو نوع کارت پی وی سی هوشمند تماسی و بدون تماس وجود دارد که نوع هوشمند تماسی با انواع کارت خوان ها مستقیما قابل دسترسی و استفاده است و از امنیت بیشتری نسبت به کارت های بدون تماس برخوردار است.
کارت پی وی سی مگنت: ویژگی اصلی این نوع کارت این است که یک نوار مگنت در خارج و یک گیره مگنت در داخل کارت وجود دارد که برای ذخیره و نگهداری اطلاعات داخل کارت استفاده می شود و این نوع کارت می باشد. یکی از انواع کارت های تماس که از طریق تماس قابل دسترسی است کارتخوان می تواند به اطلاعات موجود در کارت دسترسی پیدا کند. تمامی کارت های بانکی این گونه هستند و بیشتر مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرند.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع کارت های مگنت با تدابیر امنیتی مختلف برای رفاه و در دسترس بودن اطلاعات مهم مالی و شناسایی و … برای تمامی افراد در نظر گرفته شده است. روش متفاوتی برای استفاده از هر نوع کارت وجود دارد، هرکسی کارت مناسبی دارد.
در این مقاله سعی شده تا شما را با انواع و کاربردهای کارت مگنت در بازار آشنا کنیم تا بتوانید با توجه به نیاز و کاربرد خود اقدام به خرید کارت مگنت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *