تهران – خیابان انقلاب – جنب پارک دانشجو – خیابان رازی – کوچه شیرزاد – پلاک ۱۴ – واحد ۲

کارت تخفیف

فهرست مطالب

کارت تخفیف

آیا تا به حال از فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگ، کارت تخفیف دریافت کرده اید؟ آیا می دانید کارت تخفیف خرید مکرر در چه مدل ها و طرح هایی وجود دارد؟ آیا می دانید ارائه کارت تخفیف به مشتریانتان می تواند چه تاثیری بر کسب و کار روند فروش شما داشته باشد؟ آیا می دانید مهم ترین ویژگی های یک کارت تخفیف خوب چیست؟ آیا می دانید ارائه کارت تخفیف به مشتریانتان می تواند چه تاثیری بر کسب و کار روند فروش شما داشته باشد؟ آیا می دانید مهم ترین ویژگی های یک کارت تخفیف خوب چیست؟ ما در این مقاله به تمام این موارد اشاره خواهیم کرد، ضمن اینکه در نهایت شما را برای سفارش کارت تخفیف درجه یک با قیمت مناسب، راهنمایی خواهیم کرد.

نرم افزاران به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده کارت تخفیف و نرم افزار باشگاه مشتریان آماده همکاری با تمام مجموعه های علاقه مند میباشد .

دریافت قیمت کارت تخفیف و کارت مغناطیسی

026-32762439

کارت تخفیف چیست؟

کارت تخفیف خرید مکرر به کارت هایی گفته می شود که می تواند به صورت کاغذی و یا هوشمند باشد، که معمولا از طرف فروشگاه ها و شرکت ها به منظور ارائه تخفیف به مشتریان ارائه می شود.

بسیاری از فروشگاه ها از جمله فروشگاه های زنجیره ای و یا فروشگاه های آنلاین، به منظور تشویق مشتریان برای خرید های بیشتر، کارت تخفیف ارائه می دهند.

 

دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان 

فروشگاه ها و شرکت ها، برای ارائه کارت های تخفیف به مشتریان، شرایطی را در نظر می گیرند. برای مثال ممکن است که به مشتریانی که بیش از سه بار آنها از خرید کرده اند؛ کارت تخفیف هدیه کنند.

یا اینکه ممکن است در خیلی مواقع، شرایط خاصی را قرار ندهند. بلکه فقط در زمان های ویژه ای مثل عید نوروز و یا شب یلدا به مشتریانی که خرید می کنند، یک کارت تخفیف؛ هدیه دهند.

ارائه و هدیه کارت تخفیف می تواند، در جذب مشتری و افزایش فروش شرکت ها که خدمات و یا محصولی را به مصرف کنندگان ارائه می دهند؛ بسیار موثر باشد.

اما برای انتخاب کارت تخفیف، باید دقت کافی داشته باشید؛ باید چاپ کارت تخفیف و طراحی آن مناسب باشد. باید از کیفیت مناسب برخوردار باشد و بسیاری موارد دیگر که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

 

توضیحات انواع کارت تخفیف

انواع کارت تخفیف

همان طور که اشاره کردیم ؛ یکی از مهم ترین موارد در کارت تخفیف، توجه به نوع آن است. برای این منظور در ابتدا باید با انواع کارت تخفیف آشنایی کافی داشته باشید. شرکت ها متناسب با نوع خدماتی و یا محصولاتی که ارائه می دهند؛ می توانند از هر کدام از انواع کارت تخفیف استفاده کنند که انواع کارت تخفیف شامل موارد زیر است:

کارت تخفیف بانکی

این نوع از کارت ها تخفیف توسط موسسات مالی و یا بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد. کارت های تخفیف بانکی؛ در موسسات مالی معمولا برای تخفیف در اقساط وام ها و برخی دیگر از تسهیلات بانکی، به مشتریان داده می شود.
برای مثال می توان کارت تخفیف ایرانیان را اشاره کرد.

کارت تخفیف بانکی

کارت تخفیف فروشگاهی معمولی

این مدل از کارت های تخفیف، به صورت چاپی است و رقم تخفیف روی آن نوشته شده است که مشتریان به اندازه مبلغ روی کارت می توانند در خرید خود تخفیف دریافت کنند.

اگر فروشگاه فیزیکی باشد و مشتریان به صورت حضوری به آن مراجعه کنند؛ با ارائه کارت به صندوق، تخفیف به آنها تعلق می گیرد.

در برخی مدل ها نیز، برای خریدهای آنلاین؛ روی کارت تخفیف کدی درج شده است که مشتریان می توانند در هنگام خرید و در صفحه پرداخت؛ کد را وارد کرده و تخفیف دریافت کنند.

کارت تخفیف فروشگاهی معمولی

کارت تخفیف خدماتی

کارت های تخفیف خدماتی از رایج ترین کارت های تخفیف است که توسط مراکز خدماتی ارائه می شوند. برای مثال می توان استخرها را اشاره کرد که در مراکز خدماتی بیشترین کارت تخفیف را ارائه می دهند.

سینماها، مراکز پزشکی، همایش ها و سمینارها از دیگر مراکز خدماتی هستند که با ارائه های کارت های تخفیف سعی بر جذب مشتری و افزایش فروش خود دارند.

کارت تخفیف هوشمند

کارت های تخفیف هوشمند، دیگر فقط یک کارت کاغذی معمولی نیست که برای همه مشتریان به یک شکل و با یک رقم مشخص باشد. بلکه کارت تخفیف هوشمند، به صورت اختصاصی برای هر فردی صادر می شود. مشخصات فرد بر روی کارت درج شده و میزان خریدهای او نیز ثبت می شود و در زمان های مختلف، با توجه به میزان خریدهایی که دارد، تخفیف در نظر گرفته می شود و میزان عدد تخفیف به صورت خودکار نیز تغییر می کند.

 

 

کارت های تخفیف هوشمند فروشگاهی

کارت تخفیف پزشکی

این دسته از کارت ها نیز، از جمله کارت های هوشمند اعتباری به شمار می آورند. کارت های تخفیف پزشکی و همچنین دندانپزشکی به صورت اعتباری و هوشمند می باشد که از طرف پزشکان و دندانپزشکان به بیمارها به منظور کاهش هزینه های آنها، هدیه داده می شود.

از آنجا که هزینه های پزشکی به ویژه دندانپزشکی؛ بسیار زیاد است، کارت های تخفیف پزشکی می توانند در جذب بیماران جدید و تشویق بیماران قبلی برای مراجعه های مجدد، بسیار تاثیر گذار باشد.

نحوه استفاده و ارائه تخفیف به بیماران توسط کارت های تخفیف، به شکل سالانه بوده و برای برخی از موارد پزشکی و یا دندانپزشکی؛ تخفیف در نظر گرفته می شود.

کارت تخفیف دندانپزشکی به راحتی قابل دسترس است. هر بیماری می تواند از طریق جستجو در اینترنت انواع کارت تخفیف دندانپزشکی را پیدا کند و آنها را خریداری نماید.

بسیاری از دندانپزشکان؛ کارت های تخفیف متنوعی را صادر می کنند که امکان کاهش برخی از هزینه های دندانپزشکی را برای بیماران فراهم کرده است.

اما نکته مهم این است که هر فردی که می خواهد کارت تخفیف دندانپزشکی را برای کاهش هزینه های درمان خود خریداری کند، باید در انتخاب کارت دقت کافی داشته باشد و در مورد تعرفه های آن مطب دندانپزشکی؛ تحقیق کند. باید تعرفه ها را با میزان تخفیف و قیمتی که برای خرید کارت پرداخت کرده است، مقایسه کند و سپس بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی را انتخاب کند.

 

 

کارت تخفیف گردشگری

رفتن به مسافرت با تخفیف و هزینه ارزان تر؛ بدون شک برای همه خوشحال کننده خواهد بود. آژانس های گردشگری، در برخی زمان ها به مسافران آژانس خود، کارت های تخفیف هدیه می دهند و آنها را با یک سفر عالی و در عین حال ارزان؛ سورپرایز می کنند.

طرح کارت تخفیف

یک کارت تخفیف خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

تا اینجا که با کارت تخفیف و کاربردها و انواع آن آشنا شدیم؛ بهتر است از مشخصات و ویژگی هایی این نوع از کارت نیز اطلاعاتی را به دست آورید. بهتر است بدانیم که یک کارت تخفیف خوب از چه مشخصاتی برخوردار است.

برخی از ویژگی ها و مشخصات کارت، می تواند آنها را متمایز کند و اثرگذاری بیشتری را بر روی مشتریان داشته باشد و به عنوان کارت های تخفیف معتبر در بازار شناخته شوند.

این ویژگی ها و مشخصات کارت های تخفیف، که آنها را متمایز می کند، به شرح زیر است:

امکان استفاده راحت از کارت برای مشتریان

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند یک کارت تخفیف را متمایز کند و مورد استقبال زیادی قرار گیرد؛ رضایت مشتریان کارت خواهد بود. مشتریان به عنوان افرادی که از کارت استفاده می کنند؛ باید از آن رضایت داشته باشد.

کارت تخفیف باید به صورت واقعی باشد و امکان استفاده تخفیف را برای مشتری به راحتی فراهم آورد. اگر قرار باشد که مشتری برای دریافت تخفیف، وقت و زمان زیادی را صرف کند و یا منتظر بماند، احتمالا آزرده خاطر می شود و رضایت او جلب نمی گردد.

بنابراین برای ارائه و صدور کارت تخفیف به مشتریان خود، باید در نظر داشته باشید که به راحتی و بدون دردسر و بدون اتلاف وقت؛ این کار صورت گیرد.

در نظر گرفتن تخفیف های متوالی

یکی دیگر از اقداماتی که در جهت افزایش رضایت مشتریان و در نتیجه معتبرتر کارت های تخفیف خود، می توانید انجام دهید، در نظر گرفتن تخفیف های زیاد است.

سعی کنید بازه های زمانی ارائه تخفیف های جدید را به مشتریان کوتاه کنید و این کار را در دفعات زیادی تکرار کنید، تا در ذهن مشتریان حک شده و رضایت آنها به طور کامل جلب شود.

برای ارائه کارت تخفیف در زمان های مختلف، سعی کنید؛ خلاقیت به خرج دهید و تخفیف های متوالی و متنوعی را در فاصله های زمانی مختلف به مشتریان خود ارائه دهید.

امکان استفاده در مکان های مختلف

سعی کنید کارت های تخفیف را به شکلی در نظر بگیرید که برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع بیشتر برای سازمان ها و یا فروشگاه هایی کاربرد دارد که در شهرها و مناطق مختلف، شعب و یا نمایندگی دارند.

برای مثال اگر شما صاحب یک آموزشگاه زبان هستید که در بسیاری از شهرهای ایران یا اینکه در منطقه های مختلف یک شهر شعبه دارد؛ می توانید نوشته روی کارت و یا طراحی آن را به نوعی در نظر بگیرید؛ که برای تمام شعبات آموزشگاه قابل استفاده باشد. بدین شکل مراجعان به هر کدام از نمایندگی های آموزشگاه برای ثبت نام مراجعه کنند؛ می توانند با استفاده از این کارت ها از تخفیف بهره مند شوند.

طراحی و چاپ کارت تخفیف

موارد ظاهری کارت تخفیف نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که در جذب مشتریان و اثرگذاری کارت، تاثیر زیادی دارد.

رنگ، نوع طراحی و نوشته روی آن باید در درجه اول همسو با نوع خدمات و رسالت شرکت و یا سازمان شما باشد و سپس نیز باید به اندازه کافی جذاب باشد که توجه مشتریان را به خود جلب کند.

سعی کنید رنگ استفاده شده برای طراحی کارت تخفیف متناسب با نوع کسب و کار شما باشد. البته این مورد را باید به شرکت های طراح و چاپ کارت تخفیف بسپارید.

شرکت ها و یا افرادی که در زمینه طراحی کارت های تخفیف فعالیت می کنند، قطعا می دانند که انتخاب رنگ و طرح را به چه نحوی انجام دهند که با نوع هر کسب و کاری مطابقت داشته باشد و بیشترین تاثیرگذاری را ایجاد نماید.

در کنار طراحی، لازم است که به نوشته های روی کارت تخفیف نیز توجه زیادی کنید. در اینجا چند نکته برای انتخاب متن کارت تخفیف آورده ایم که بکارگیری آنها خالی از لطف نخواهد بود.

سعی کنید برای متن های کارت های تخفیف، کلمات قدرتمند و خاص را بکار ببرید. برای مثال کلماتی مثل باور نکردنی، فقط برای اعضا، محدود، خارق العاده، اولین نفر باشید و بسیار کلمات دیگر این چنینی که می توانید استفاده کنید.

توجه داشته باشید که متن های انتخابی شما برای کارت تخفیف، کوتاه و مختصر باشد. متن کارت تخفیف فقط باید انتقال دهنده پیام به مشتریان باشد، پیامی جذاب که توجه آنها را به امکان خرید با قیمت کمتر جلب کند.

اصلا نیازی نیست برای آن از جملات و یا متن های طولانی استفاده کنید.

در تبلیغات، قانونی به نام قانون 6 ثانیه وجود دارد که از آن نباید غافل شوید.

این قانون بدین معناست که مخاطب در همان 6 ثانیه اول، به تبلیغات توجه می کند.

طبق این قانون، باید تبلیغات شما از جمله همین کارت های تخفیف باید به گونه ای باشد که در همان ثانیه های اول توجه مخاطب را جذب کند و او را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین لازم است برخی از نوشته های روی کارت مثل عدد تخفیف و یا کلمات قدرتمند و خاص؛ به صورت بزرگ، بولد و با رنگ های متفاوت روی کارت درج شود.

این کار تاثیر زیادی بر جذب مخاطب خواهد شد؛ که باز هم یک طراح ماهر؛ این موارد را در طراحی و چاپ کارت تخفیف در نظر می گیرد.

 

 

جمع بندی

کارت تخفیف، یکی از روش های تبلیغاتی است که در بسیاری از کسب و کارها و مشاغل می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

اما معمولا کسب و کارهایی که خدماتی هستند، به میزان بیشتری از کارت تخفیف، برای بازاریابی و جذب مشتری استفاده می کنند، که تاثیر فوق العاده ای را هم برای آنها به دنبال دارد.

مثلا زمانی که سینما، کارت های تخفیف 40 درصدی را ارائه می دهند؛ افراد زیادی برای رفتن به سینما تشویق می شوند.

این مورد برای مراکز تفریحی دیگر مثل استخرها، پارک های آبی و یا رستوران ها نیز صدق می کند.

برای خدمات پزشکی و دندانپزشکی نیز؛ کارت های تخفیف، روش موثری برای جذب بیماران به کلینیک خواهد بود.

فرقی نمی کند که برای چه کسب و کاری می خواهید کارت تخفیف در نظر بگیرید، در هر صورت باید مهم ترین ویژگی برای آنها را رعایت کنید؛ تا کارت تخفیف شما از تاثیر گذاری کافی برخوردار گردد و باعث جذب بیشتر مشتریان شود.

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر از کارت های تخفیف با کیفیت برای کسب و کار خود و همچنین سفارش آن و اطلاع از قیمت ها می توانید با ما در تماس باشید، تا مشاوران ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *